Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2016
  • Mathematics
contestada

"Mary paid $2 for a bottle of Orange Juice" can this be expressed as a rate?

Respuesta :

NotTaylorSheppard
NotTaylorSheppard NotTaylorSheppard
  • 03-02-2016
What kind of rate? If it were written as a unit rate, I could be $2 per bottle, unless unit rate isn't the rate you want.
Answer Link

Otras preguntas

Your middle school has 900 students one third of the students bring their lunch instead of buying your lunch at school what is the value of the ratio of the num
Unscramble Pxnaed involving algebra
Determine whether the following pairs of lines are parallel,perpendicular,or neither. y=2x+1 2x+y=7
Value of 3y - 10 when y = -1
The infinitive is the most versatile verb form because it can be used as
how can i show my work for 2x-4= -10+x
Artifacts found at Mohenjo-daro and Harappa show that the religion of the early cities was later absorbed into which religion? A . Islam B . Hinduism C . Budd
The infinitive is the most versatile verb form because it can be used as
10 gallons divided by 17 people
The Nubians settled in present day what