AriannaBunnyB
AriannaBunnyB AriannaBunnyB
  • 04-04-2018
  • Mathematics
contestada

Help with 44 please and show work

Help with 44 please and show work class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link

Otras preguntas

What is henry david thoreau's opinion about the majority whose vote is honored in government?
In what way does OPEC influence the rest of the world? A. It encourages all oil-producing countries to produce fairly. B. It requires that all countries t
Need help on number four
help me plz 10 pts attachment included
Why does Taran want to make a sword instead of making horseshoes? A. He wants a sword to protect coll B. He wants to make a sword and then use it to become a wa
Describe what happens to the energy of a wave if the frequency decreases
Which of the following is represented in the highest percentage by volume in dry air? a. hydrogen b. nitrogen c. carbon dioxide d. oxygen
What part of speech is the word in, in the following sentence? there is no more milk in the carton for my cereal?
To whom did the 19th amendment give voting rights? 1=18-yr-olds 2=women 3=children
Definition for the term cartography?